SilverStone FHS80X 80mm PWM Indistrial Fan (SST-FHS80X)
Material
PPE fan blades, PBT frame
Colour
Black
Bearing
Dual ball bearing
Connectors
4 pin PWM connector
Rated Voltage
12V
Starting Voltage
6V
Rated Current
0.85A
Rated Power
10.2W
Speed
2,000 ~ 10,000 RPM
Airflow
83.66 CFM
Static Pressure
50.77mmH2O
Noise Level
61.4 dBA
Dimension
80mm (W) x 38mm (H) x 80mm (D)
3.15" (W) x 1.5" (H) x 3.15" (D)
Weight
203g
-70%
Material
PPE fan blades, PBT frame
Colour
Black
Bearing
Dual ball bearing
Connectors
4 pin PWM connector
Rated Voltage
12V
Starting Voltage
6V
Rated Current
0.85A
Rated Power
10.2W
Speed
2,000 ~ 10,000 RPM
Airflow
83.66 CFM
Static Pressure
50.77mmH2O
Noise Level
61.4 dBA
Dimension
80mm (W) x 38mm (H) x 80mm (D)