SilverStone FHS120X 120mm PWM Industrial Fan (SST-FHS120X)
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Material
PPE fan blades, PBT frame
Colour
Black
Bearing
Dual ball bearing
Connectors
4 pin PWM connector
Rated Voltage
12V
Starting Voltage
5V
Rated Current
0.94A
Rated Power
11.28W
Speed
1,000 ~ 4,000 RPM
Airflow
143.98 CFM
Static Pressure
11.66mmH2O
Noise Level
51.8 dBA
Dimension
120mm (W) x 38mm (H) x 120mm (D)
4.72" (W) x 1.5" (H) x 4.72" (D)
Weight
273g
Select Seller
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Material
PPE fan blades, PBT frame
Colour
Black
Bearing
Dual ball bearing
Connectors
4 pin PWM connector
Rated Voltage
12V
Starting Voltage
5V
Rated Current
0.94A
Rated Power
11.28W
Speed
1,000 ~ 4,000 RPM
Airflow
143.98 CFM
Static Pressure
11.66mmH2O
Noise Level
51.8 dBA
Dimension