SilverStone 24V 120mm High-Performance PWM Industrial Fan (SST-FHS120-24V)
Material
LCP fan blades, PBT frame
Connectors
4 pin PWM connector
Rated Voltage
24V
Starting Voltage
12V
Rated Current
0.25A
Rated Power
6W
Speed
755 ~ 3500 RPM
Airflow
110 CFM
Static Pressure
7.03 mmH2O
Noise Level
45.6 dBA
Dimension
120mm (W) x 25mm (H) x 120mm (D)
4.72" (W) x 0.98" (H) x 4.72" (D)
Extra
[1] 120mm fan grill included
[2] PWM to 2-pin adapter cable included
Material
LCP fan blades, PBT frame
Connectors
4 pin PWM connector
Rated Voltage
24V
Starting Voltage
12V
Rated Current
0.25A
Rated Power
6W
Speed
755 ~ 3500 RPM
Airflow
110 CFM
Static Pressure
7.03 mmH2O
Noise Level
45.6 dBA
Dimension
Extra
[1] 120mm fan grill included