Philips Evnia 24M2N3200PF 24" FHD 260Hz Gaming Monitor
This 24-inch Fast IPS monitor brings sharp visuals to gaming. With its overclockable 260Hz refresh rate and 0.3ms Smart MBR, you can expect clear visuals and a high-quality all-around gaming experience.
Overclockable 260Hz refresh rate
While playing the most intense engaging actionoriented games, Philips Evnia offers an overclockable 260 Hz refresh rate that enhances an ultra-smooth, lag-free gaming experience. Especially for fast-paced games like FPS and racing games, it gives a superior motion and clarity visuals. You will experience deeper immersion and feeling alive in game.
Low input lag
High Dynamic Range (HDR)
16:9 Full HD display
SmartContrast
LowBlue mode & Flicker-free
SmartImage Game mode
Smart Crosshair
Stark ShadowBoost
Smart MBR Sync
Evnia Precision Center
Key Features
23.8" Full HD (1920 x 1080) IPS display
260Hz refresh rate
1ms response time (0.3ms Smart MBR)
HDR10
Adaptive sync
1 x HDMI ports
1 x DisplayPort
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Low input lag
High Dynamic Range (HDR)
16:9 Full HD display
SmartContrast
LowBlue mode & Flicker-free
SmartImage Game mode
Smart Crosshair
Stark ShadowBoost
Smart MBR Sync
Evnia Precision Center
Key Features
260Hz refresh rate