KODAK RCF-1012W 10.1" Classic Digital Photo Frame 32GB Wi-Fi (Black Wood)
All your good memories in one frame.
Key Features:
  • Wi-Fi Enabled
  • IPS Full-viewing Angle Display
  • Add picture remotely via Kodak App
  • Changeable Wooden Frame
  • 16GB Internal Memory
  • Supports USB drive or SD Card (Each up to 32GB)
  • Both Wall Mountable or Desktop Placement Possible
Specifications:
  • Size: 260 x 179 x 20.5 mm
  • Frame Weight: 1125g
  • Material: Wooden Frame and White plastic in the back
  • DDR: 1 GB
  • Flash: 16 GB
  • Touch screen: G+P
  • Resolution / Rate: 800 x 1280, IPS / 16:10
  • Display Size: 10.1 inches
  • Speaker: 8 ohm, 1W x 2
  • Button: Power on/off
  • I/O Port: SD/MMC, Earphone, USB 2.0, Mini USB, DC-IN
  • Extended type: U-disk, SD/SDHC/MMC card, up to 64GB
  • Photo format: jpg | png | bmp
  • Music format: flac | aac | mp3 | ogg | wav
  • Video format: mp4 | mov | mkv
  • Weather: Support update via Wi-Fi (Identifies based on IP addresses automatically)
  • Clock: Support update via Wi-Fi (Identifies based on IP addresses automatically)
  • Calendar: Support perpetual calendar
  • 2023 Model
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Key Features:
  • Wi-Fi Enabled
  • Changeable Wooden Frame
  • 16GB Internal Memory
Specifications:
  • Size: 260 x 179 x 20.5 mm
  • Frame Weight: 1125g
  • DDR: 1 GB
  • Flash: 16 GB
  • Touch screen: G+P
  • Display Size: 10.1 inches
  • Speaker: 8 ohm, 1W x 2