Heller HCFH1500B 1500W Ceramic Fan Heater (Black)
Key Features:
  • 2 Heat power settings: 750W/1500W
  • Adjustable thermostat control
  • Power ‘On’ indicator light
  • Efficient ceramic heating element
  • High performance DC motor (noiseless)
  • Automatic oscillation
  • Overheat protection
  • Safety tip over switch
  • Colour: Black
  • 220 – 240Vac ~ 50Hz​
  • AU/NZ Power plug
  • Packaging: 29 x 20 16 cm (HxWxD)
Product Information
Shipping & Returns
Description
Key Features:
  • Power ‘On’ indicator light
  • Automatic oscillation
  • Overheat protection
  • Safety tip over switch
  • Colour: Black
  • 220 – 240Vac ~ 50Hz​