Gravity SF36M10 F Reducer Flange 36mm to M10 Thread Female Adapter Connector (Black)
Gravity SF36M10F Reducer Flange 36mm to M10 Thread Female Adapter – Black
The Gravity SF 36 M10 F allows you to attach devices with M10 bolt mounting to a 35 mm pole, making it ideal for PAR lights and other accessories.
Key Features:
  • Solid and durable construction
  • Ergonomic operation
  • Converts 35 mm pole to M10 nut
Specifications:
  • Product Type: Stands and Tripod Accessories
  • Color: Black
  • Material: Steel
  • Surface: Powder Coated
  • Suitable for Tube Diameter: 35 mm
  • Threaded Connector: M10 Thread
  • Type of Adjustment: Screw Clamp
  • Length: 100 mm
  • Interchangeable Rings: 1 × 25 mm
  • Black Ring Pack Included: Yes
  • Accessories Included: Bolt M10 × 25 mm / Washer
  • Weight: 0.47 kg
Includes:
  • 1 × Reducer Flange
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Key Features:
  • Ergonomic operation
Specifications:
  • Color: Black
  • Material: Steel
  • Surface: Powder Coated
  • Length: 100 mm