Deepcool FT12 120mm High-Performance 4-Pin PWM Fan - White (R-FT12-WHWPN1-G)
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Fan Dimensions
120×120×25 mm(L×W×H)
Net Weight
188 g
Fan Speed
500 ±200 RPM-2150 RPM ±10%
Fan Airflow
75 CFM
Fan Air Pressure
4.2 mmAq
Fan Noise
‰¤32 dB(A)
Fan Connector
4-pin PWM
Bearing Type
Fluid Dynamic Bearing
Fan Rated Voltage
12 VDC
Fan Rated Current
0.3 A
Fan Power Consumption
3.6 W
Select Seller
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Fan Dimensions
120×120×25 mm(L×W×H)
Net Weight
188 g
Fan Speed
500 ±200 RPM-2150 RPM ±10%
Fan Airflow
75 CFM
Fan Air Pressure
4.2 mmAq
Fan Noise
‰¤32 dB(A)
Fan Connector
4-pin PWM
Bearing Type
Fluid Dynamic Bearing
Fan Rated Voltage
12 VDC
Fan Rated Current
0.3 A
Fan Power Consumption
3.6 W