Deepcool CF120 PLUS 120mm ARGB White Case Fan - 3 Pack (DP-F12-AR-CF120P-WH-3P)
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Fan Dimension
120×120×26.5 mm
Net Weight
569 g
FAN Speed
500~1800 RPM ±10%
Fan Air Flow
52.5 CFM
Fan Air Pressure
2.08 mmAq
Fan Noise Level
‰¤28.8 dB(A)
Fan Connector
4-Pin PWM
FAN Rated Voltage
12VDC
FAN Rated Current
0.18A
FAN Power Consumption
2.16W
LED Type
Addressable RGB LED
LED Rated Voltage
5VDC
LED Rated Current
0.63A
LED Rated Power
3.15W
LED Connector
3-pin(+5V-D-G)
Select Seller
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Fan Dimension
120×120×26.5 mm
Net Weight
569 g
FAN Speed
500~1800 RPM ±10%
Fan Air Flow
52.5 CFM
Fan Air Pressure
2.08 mmAq
Fan Noise Level
‰¤28.8 dB(A)
Fan Connector
4-Pin PWM
FAN Rated Voltage
12VDC
FAN Rated Current
0.18A
FAN Power Consumption
2.16W
LED Type
Addressable RGB LED
LED Rated Voltage
5VDC
LED Rated Current
0.63A
LED Rated Power
3.15W
LED Connector
3-pin(+5V-D-G)