AOC C32G42ZE 32" FHD 260Hz Curved VA Gaming Monitor
Become a Gaming-Optimized Weapon for your Team with 260Hz and 0.3ms MPRT
With 260Hz monitors being the standard in professional e-sport tournaments and competitions, embrace team solidarity and enjoy an ultra-smooth experience with the incredible responsive of 260Hz and 0.3ms MPRT, honing your sharpness and gaming abilities to the next level, especially where optimal team collaboration is required.
VA panel for wide-viewing angles
Illuminate your visuals
Elevating your gaming experience
Optimize your game settings
Adjustable colour saturation for better gray levels and finer picture detail
Protect your eyes from screen flicker
Reduces blue light exposure for a comfortable experience
One place to control settings for your gaming experience with AOC G-MENU
Key Features
31.5" FHD (1920 x 1080) Curved VA Display
260Hz Refresh rate
0.3ms response time
HDR10
Free Sync
Six Game modes
1 x HDMI ports
1 x DisplayPort
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Illuminate your visuals
Optimize your game settings
Key Features
260Hz Refresh rate