Antec C120R 120mm ARGB Reverse Performance Fan - White 3-Pack (C120R-ARGB-WHITE-3PK)
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Fan Type
ARGB PWM Fan
Dimensions
120*120*25 mm
Bearing Type
Hydraulic Bearing
Fan Speed
800RPM ± 10% - 1800RPM ± 10%
Airflow
43.2 CFM
Air Pressure
1.29 mmH2O
Fan Noise Level
27.2 dB(A)
Lifespan
30,000 hours / 25 „ƒ
Connector
FAN: 4-pin PWM | LED: 3-pin
Rated Voltage
FAN: DC 12 V | LED: DC 5 V
Operation Voltage
FAN: DC 6.0-13.2 V | LED: DC 4.5-5.2 V
Rated Current
FAN : ‰¤ 0.12A ±10% | LED : ‰¤ 0.29A ±10%
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Fan Type
ARGB PWM Fan
Dimensions
120*120*25 mm
Bearing Type
Hydraulic Bearing
Fan Speed
800RPM ± 10% - 1800RPM ± 10%
Airflow
43.2 CFM
Air Pressure
1.29 mmH2O
Fan Noise Level
27.2 dB(A)
Lifespan
30,000 hours / 25 „ƒ
Connector
FAN: 4-pin PWM | LED: 3-pin
Rated Voltage
FAN: DC 12 V | LED: DC 5 V
Operation Voltage
Rated Current